چگونه در محیط کار شاد باشیم؟

چگونه در محیط کار شاد باشیم؟


: 1413

با استفاده از این راه‌کارهای ساده، می‌توانید در محیط کار شاد باشید. شادتر که باشید، با علاقه‌ی بیشتری به کار و فعالیت می پردازید و به بهره‌وری و نتایج کاری بهتری هم می رسید و موفقیت و رضایت شغلی شما افزایش می‌یابد.

بی‌وقفه پشت‌ میز ننشینید
پشت‎میزنشینی بی وقفه برای سلامتی خوب نیست و به مهره‌های کمر آسیب می‌زند. ازاین‌رو هر از گاهی از جای خود بلند شده و ایستاده به کارتان برسید. گاهی هم لازم است در محیط قدمی بزنید و کمی به خودت استراحت دهید. اگر تعداد طبقات زیاد نیست، میتوانید به جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید. همچنین پس از مشاوره با پزشک، می‌توانید از وسایل مخصوص طبی که نشستن را اصلاح می کند نیز استفاده کنید. از حرکات کششی هم غافل نشوید و با چند حرکت ساده و درست، سلامتی خود را در بلندمدت تضمین کرده و در محیط کار شاد باشید. 

از زمان نهار به خوبی استفاده کنید
زمان نهار برای تجدید قوا ضروری است، پس از آن به خوبی استفاده کنید تا برای ادامه‌ی روز انرژی لازم را داشته باشید. اگر در سازمان شما مشکلی نیست، برای خوردن غذا محیط بیرون را انتخاب کنید تا از هوای آزاد لذت ببرید و آرامش فکری بیشتری بدست بیاورید. همچنین می توانید این زمان را به گفتگو با یک دوست یا همکار بگذرانید و از فضای غیر رسمی نهار در بهبود رابطه خود استفاده کنید. داشتن دوستان خوب در محیط کاری باعث می شود تا در محیط کار شادتر باشید. 
 
فعال‌تر باشید
فعالیت بیشتر به خلاقیت بیشتر و افزایش رضایت‌کاری می‌انجامد. صبح‌ها قبل از سرکار رفتن، پیاده‌روی یا ورزش کنید تا با حس بهتری وارد محیط کار شده و با ذهنی بازتر به کار و فعالیت بپردازید. 

از نداشتن تجربه نترسید
سعی کنید بهترین فعالیتها را ارائه بدهید و تجربه کسب کنید و از اینکه تجربه‌ی کافی ندارید، نترسید. برای کسب اطلاعات و تجربه می‌توانید با مدیر و همکاری قدیمی‌تر مشورت کنید و یا داوطلبانه در کارهای گروهی شرکت کنید و از این راه، تجربه خود را بالا برده و شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید. روابط بهتر ضامن موفقیت بیشتر است و به شما انرژی و انگیزه می‌دهد. 

برچسب ها :